wz

.

.

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.  Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 

Tento článok môže zachrániť niekomu život.

Prosím, uvedomte si to!

Infarkt a pitie teplej vody

 

 

Toto je dobrý článok nielen o teplej vode, ale takisto o infarktoch.

Asi by sme si mali osvojiť zvyky Číňanov a Japoncov, totiž popíjať horúci čaj počas jedla a nikdy nepiť studené nápoje.

Hoci je príjemné popíjať chladný nápoj po jedle, avšak tento chladný nápoj spôsobí stuhnutie tukov v jedle, ktoré ste práve skonzumovali.

To spôsobí spomalenie zažívacieho procesu. Vo chvíli ako tento stuhnutý tuk reaguje so žalúdočnými kyselinami, rozpadne sa a bude absorbovaný črevami rýchlejšie, ako solídne jedlo. Tento tuhý tuk sa usadí na stene čriev a vytvorí podmienky pre rakovinu &
artritidu.

Najlepšie je jesť teplú polievku a piť teplú vodu po jedle.

Všeobecné príznaky infarktu…

Dôležitá poznámka o infarkte – mali by ste vedieť, že nie každý infarkt sa prejaví bolesťou v ľavej ruke či ramene

Uvedomíte si intenzívnu bolesť v čeľusti.

Nemusíte mať najprv bolesť v hrudi v priebehu infarktu.

 
Dvíhanie žalúdka a intenzívne potenie patria tiež k všeobecným javom.

Zhrnutie príznakov:

       tlaková alebo pálivá bolesť za hrudnou kosťou

       bolesť v oblasti žalúdka (brucha), v hrudnej chrbtici, v krku, v dolnej čeľusti, v uchu, v ramene

       pocit strachu (zo smrti), nervozity

       pocit na zvracanie, zvracanie

       studený pot

       zmena farby pokožky a pier (bledosť, šedo-popolavá farba)

       celková slabosť a závraty

       pocit dychovej nedostatočnosti (krátky dych)

       zrýchlená alebo nepravidelná činnosť srdca

       náhle bezvedomie s pádom na zem

Dôležité je včasné podanie kyslíka prostredníctvom kyslíkovej masky, a to čo najskôr. 

Trubičkou do nosa alebo tvárovou maskou sa aplikuje kyslík a podávajú sa lieky na prevenciu ďalšieho vzniku krvnej zrazeniny.

 

Kým príde sanitka, poloha v sede, alebo polosede s pokrčenými dolnými končatinami, zhltnite acylpyrín s malým množstvom tekutiny a ak máte nitroglycerín, užite ho podľa návodu.

Acylpyrín zabráni ďalšej tvorbe trombu, nitroglycerín rozširuje cievy a znižuje nároky na činnosť srdca. Rozhodne nič nejedzte ani nepite!

V prípade kolapsu, zistite vitálne funkcie.  Ak je v ohrození života, začnite s oživovaním.

30 kompresií hrudníka

2 umelé vdychy

30 kompresií

60% ľudí, ktorí dostanú infarkt v spánku sa už neprebudia.

Bolesť čeľusti vás môže prebudiť z hlbokého spánku.

Buďme opatrní a uvedomujme si to!

Čím viac toho vieme, tým lepšiu šancu máme prežiť. 


 

PREVENCIA

        Obmedziť spotrebu alkoholu na maximum jeden pohár (pohárik) alkoholu denne

        Prestať fajčiť

        Obmedziť pitie čiernej kávy (odvodňuje)

        Dostatok pohybu (chôdza, beh)

        Vyhýbanie sa stresom

        Redukcia hmotnosti

        Dostatok tekutín (2,0 – 2,5 litra denne) najmä v horúcich dňoch

        Ľahká strava najmä v lete (s obmedzením živočíšnych tukov)

        Dostatok vitamínov najmä v ovocí a zelenine

        Antioxidanciá (Vitamín A, C, E a selén, Koenzým Q-10 a pod.)

        Pravidelné preventívne vyšetrenia (lipidové spektrum, TK, EKG a pod.)

        Dostatok odpočinku a spánku (dovolenka aspoň 3 týždne)

        Liečba rizikových faktorov (vysoký tlak, cukrovka, vysoký cholesterol)

 

Prečítajte si to, prosím, buďte skutočnými priateľmi a pošlite tento článok všetkým priateľom, ktorých máte radi.

 

Jeden kardiológ povedal, keď každý kto číta túto správu ju pošle
10 ďalším ľuďom, zachránime tak najmenej jeden život.

Môžete zachrániť život.

JA SOM TO PRÁVE UROBIL

 Subject: Fw: Heart Attack and Drinking Warm Water


 

Pozrite si web:  http://tvnoviny.sk/spravy/dovolenkova-navigacia/kolaps-krc-infakrt-ci-porazka-ako-zachranit-ludsky-zivot.html

 

 

Ako to bolo so smrťou Jamesa Morrisona?

James Douglas Morrison

  Jim Morrison sa narodil 8. decembra 1943 v Melbourne na Floride ako James Douglas Morrisson.

V roku 1961 maturoval na George Washington High School, rok trávil na St. Petersburg Junior Collenge a potm študoval filmovú techniku na filmovej fakulte Kalifornskej univerzyty v Los Angeles (UCLA).

src="Morrison_files/image001.jpg" o:href="http://www.thedoors.sk/images/stories/jim_podpis.jpg"/> Zomrel (oficiálne) 8.júla 1971 na infarkt (Mal 27 rokov!). Okolo jeho smrti koluje veľa nezodpovedaný otázok! Je pochovaný na Parížskom cintoríne slávnych francúzskych maliarov, hudobníkov štátnikov a legendárnych excentrikov Pére Lachaise.

Morrisonov hrob sa neskôr stal putovným miestom hippies.

 

Zo školských lavíc...

Napriek všetkým jeho vylomeninám mal vynikajúce výsledky v škole. Písal básne, „hltal“ Nietscheho, čítal Kerouaka a chcel žiť ako nesmrteľný hrdina Dean Moritary. Denne si zapisoval svoje nápady, úryvky z rozhovorov so snami. Jeho spolužiaci cítili, že má v sebe obrovský magnetizmus.

Člen skupiny Ray Manzarek 

  

Skupina The Doors – „DVERE“

(vznik 1965)

Názov skupiny The Doors (Dvere) preto, lebo "sú tu veci známe a sú tu veci neznáme. A tie dvere ich oddeľujú..."

 

Príznaky infarktu

Morrisona nezaujímala "kariéra" hudobníka. Často spal tam, kde práve so sebou „sekol.“ S výnimkou niekoľkých kníh a svojich večných čiernych kožených nohavíc, nemal v podstate žiadny osobný majetok. Taktiež sa nesnažil o žiadnu z tradičných hodnôt alebo zázemia. Robiť výtržnosti na verejnosti, ako sa zdá, mu robilo potešenie. Odôvodňoval to ako sociálny experiment. Tiež sa nechoval ako ostatné rockové hviezdy. Odlišoval sa už len tým, že bol neobyčajne vzdelaný v umení. Čítal vážnu literatúru, filozofiu a poéziu už od veľmi útleho veku. Obdivoval (a študoval) undergroudovú kinematografiu a priťahovali ho hlboké filozofické rozpravy a anarchistické experimenty ľudského chovania a ľudských schopností a výdrže.

V roku 1971 mal Morrison na krku hneď niekoľko súdov, z nich každý mu mohol vyniesť pár mesiacov väzenia "na tvrdo". Boli tu žaloby o otcovstvo, známy bol aj údajný Morrisonov pokus o únos lietadla pod vplyvom alkoholu. Najhoršie asi bolo, keď ho obžalovali z poburujúceho chovania a výtržnosti na koncerte v Miami na Floride v júly 1969 - Morrison sa mal na verejnosti obnažovať a predvádzať masturbáciu. Hovorilo sa, že Morrison má už dosť pop - scény a chce sa venovať len písaniu.

Aby unikol pred právnymi problémami rozhodol sa, že sa pridá k svojej dávnej láske Pamele Coursonovej, ktorá už nejakú dobu žila v Paríži. Dorazil do Paríža v marci 1971. Po niekoľkých mesiacoch sa Morrison začal ukľudňovať, ale stále veľa pil. Zjavne sa to však snažil obmedzovať. Prejavovali sa u neho známky vážnych zdravotných ťažkostí - občas vykašliaval krv a pri chôdzi hore schodmi sa veľmi rýchlo zadýchal.

Sú tu výpovede, ktoré boli od roku 1971 z neznámych dôvodov držané v tajnosti až do roku 1990.

Úryvok týkajúci sa úmrtia - Z policajnej správy v Paríži:

Zdalo sa mi, že nevyzerá dobre, a tiež som mu to aj povedal. Lenže on sa nikdy nesťažoval. Išli sme sa prejsť. Za chvíľu sa mi pán Morrison prizal, že sa cíti byť unavený. Počas prechádzky mal pán Morrison tiež záchvat "čkania", ktorý trval asi hodinu. V jednom momente zatvoril oči a mňa napadlo, že je v tvári šedivý. Povedal mi, že zatvoril oči preto, aby sa lepšie mohol sústrediť a zbavit sa toho "čkania". Na dvore sme zobrali pár kúskov dreva do krbu. Moj priateľ s tým ťažko zápasil. Bolo to pre neho značne namáhavé. Pomôžem slečne Courosonovej s organizáciou pohrebu." (Podpísaný) Jacques Manchez (podpísaný) Alan Ronay 

Hlásenie štátnemu prokurátorovi je datované na 4. júla 1971 a podpísané policajným superintendantom pánom Robertom Berrym:

Na tele neboli žiadne známky modrín, nádorov, či vpichov. Dr. Vassille urobil lekárske vyšetrenie tela a konštatoval, že smrť nastala prirodzenou cestou zlyhaním srdca, ktoré mohlo byt spôsobené zmenou teploty vplyvom ponorenia do horúcej vody, čím došlo ku klasickému "infarktu myokardu", ktorý bol príčinou náhlej smrti. (Podpísaný) Superintendant R.BERRY

Úryvok týkajúci sa úmrtia - Z policajnej správy v Paríži:

Okolo pol štvrtej - len sa domnievam, že bolo toľko, pretože v spálni žiadne hodiny nemáme - ma prebudilo chrchľavé dýchanie môjho priateľa. Chrchľal veľmi hlasno, a ja som mala pocit, že sa dusí. Bolo to veľmi hlučné. Zatrepala som s ním, a pár krát som ho pobúchala, aby sa zobudil. Opýtala som sa ho čo mu je. Chcela som zavolať lekára. Môj priateľ vstal, prešiel sa po spálni, a potom povedal, že sa chce vykúpať.

Odišiel do kúpeľne a napustil si vodu. Keď bol vo vani, zavolal ma, že sa mu robí zle a že bude asi zvracať. Po ceste do kúpeľne som zobrala oranžovú misu. Môj priateľ zvracal do misy, ktorú som mu pridržiavala. Myslím, že v tom bola krv. Vyprázdnila som misu a môj priateľ do nej zvracal znova: Teraz už len krv. Tretí krát zvracal hlieny. Zakaždým som misu vyliala a opláchla. Môj priateľ mi potom povedal, že sa cíti divne, ale nie nemocne, že nemám prečo volať doktora. Že sa cíti lepšia a už ho to prešlo. On že ešte zostane vo vani, a potom že sa vráti do postele. Myslela som si, že sa naozaj cíti lepšie, pretože po zvracaní sa mu do tváre vrátila farba. Vrátila som sa do postele a hneď som zaspala. Bola som kľudná. Neviem ako dlho som spala.

Naraz som sa zobudila a videla som, že môj priateľ vedľa mňa nie je. Utekala som do kúpeľne, kde som ho našla vo vani. Z nosa mu kvapkala krv. Zatriasla som s ním, pretože som si myslela, že zaspal. Potom ma napadlo, že omdlel a je v bezvedomí. Snažila som sa ho vytiahnuť z vane, ale nedokázala som to. Tak som zatelefonovala pánovi Ronayovi. Prišiel aj zo svojou priateľkou, a zavolali, myslím, hasičov a políciu. (Poznámka: V U.S.A. bývam na nasledujúcej adrese: 8216 Norton Avenue, Los Angeles, Kalifornia. Moja sestra býva na tej istej adrese a ja bývam väčšinou u nej. S pomocou pána Ronaya chcem zariadiť pohreb.)" (Slečna COURSONOVÁ nehovorí po francúzsky, preto jej výpoveď tlmočil pán RONAY.) (Podpísaná) PAMELA COURONOVÁ

Morrison mohol ešte žiť, ak by dostal PRVÚ POMOC ešte v čase začiatočných príznakov a v osudnú noc!

James Douglas Morrison  - Život v dátumoch

1943 - 8.12. sa narodil v Melbourne na Floride James Douglas Morrison.

1964 - Začína študovať na filmovej fakulte Kalifornskej univerzity v Los Angeles, po roku odchádza zo školy.

1965 - Stretáva Raye Manzareka, vzniká zárodok skupiny The Doors.

1966 - Zmluva so spoločnosťou Elektra.

1967 - Debutujú albumom "The Doors", so skladbou "Light My Fire", ktorá sa stala hitom. Vyšlo druhé LP "Strange Days".

1968 - Presadili sa nahrávkou "Hello I love You" a albumom "Waiting for the Sun“ Ich prvý album predstihol v úspešnosti iba Sergant Pepper z Beatles. 

1970 - LP "Morrison Hotel".

1971 - Posledný album "L.A. Woman" po dokončení odchádza načas do Paríža.

1971 - 3. 7. Jim Morrison v Paríži umiera.

Knihy ktoré napísal Jim Morrison:

The Lords / Notes On Vision - súkromne vydanie o náklade 100 ks., Western Litographers, Los Angeles, jar 1969

The New Creatures - súkromne vydanie o náklade 100 ks., jar 1969

The Lords And The New Creatures - Simon and Schuster (tvrdý obal), máj 1969

An American Prayer - súkromne vydanie o náklade 500 ks., Western Litographers, Los Angeles, leto 1970

The Lords And The New Creatures - Simon and Schuster , jeseň 1971

Wilderness - stratené veci Jima Morrisona časť I, Wilderness Publishing, 1988

The American Night - stratené veci Jima Morrisona, časť II.

Vyšlo:

J. Hopkins a D. Sugerman - Nikdo to tu nepřežije (Praha, Maťa 2001)

 

Pohreb slávneho rockového speváka Morrisona

V stredu 7. júla o 9:00 odniesli najatí nosiči truhlu na cintorín Pére Lachaise. Truhla bola spustená do hrobu a nad ňou bolo povedaných pár slov. Nebol prítomný žiadny kňaz. Z trúchliacich boli prítomní len Pamela, Bill Sidons, Alan Ronay, Agnes Vardová a Robin Wertle, ďalší Jimov priateľ. Pohrebu sa nezúčastnili (alebo neboli pozvaní) ani Jimova priama rodina, ani ostatní členova The Doors. Deň po pohrebe. Vo štvrtok 8. júla, strávili Pam a Ronay balenie Jimových vecí a prípravovali sa na návrat do USA.

Oficiálna správa o Morrisonovej smrti bola daná do novín až po ich príjazde do Los Angeles, 9. júla. V tlačovom prehlásení, datovanému 8. júla, sa píše, že Morrison zomrel v Paríži a bol už pochovaný. 

Prekliaty...!?

Svadba s čarodejnicou

Patrícia Kennalyová... Mala ryšavé vlasy, hnedé oči, zmyselnú postavu a mala 24 rokov. Vyznala sa v okultizme a bola členkou rádu čarodejníc. Jima to priťahovalo. Mali čarodejnícku svadbu a oddávala ich kňažka rádu. “Novomanželia” sa porezali na zápästí a podľa tradície sa podpísali krvou. Manželstvo bolo vyhlásené za uzavreté a vtedy Jim omdlel. Svadobná noc sa teda nekonala. Napokon Patrícia zistila, že s Jimom čaká dieťa, ale jej "manžel" povedal, pokiaľ si Patrícia nechá dieťa, končí ich vzťah. Ona šla na potrat a Jimovi to nikdy neodpustila. Niektorí ľudia z  Morrisonovho okolia tvrdia, že ho prekliala. 

Videonahrávky

The Doors - People Are Strange

<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/GJY8jJkDoMY" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

http://www.youtube.com/watch?v=GJY8jJkDoMY&feature=related

The Doors - Strange Days ( Gothic Version )

<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/jMnxf3Qd1QA" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

http://www.youtube.com/watch?v=jMnxf3Qd1QA&feature=related

Cezmín

http://kotrla.com/frogman/ ; http://www.beniciodeltoro.ca/ ; http://www.aaronhawks.net/

 


Prečo trvalo tak dlho ký bola zavolaná záchranná služba? Nebolo by praktickejšie zavolať záchranku hneď po tom, čo Ronay obdržal telefonát od Pamely? Z bytu pána Ronaya do bytu Morrisona pekný kus cesty. Cesta zabrala Ronayovi s Agnes najmenej pol hodiny, pokiaľ nie viacej. Ak bol Morrison nažive keď ho Pamela našla, mohla mu okamžitá pomoc zachrániť život. Videl Ronay telo pred tým, než zavolal hasičov? To nevieme.

V piatok, 2. júla 1971 Jim asi odišiel zo svojho bytu na rue Beau- treillis, aby poslal Jonathanovi Dolgerovi do New Yorku telegram so žiadosťou o zmenu obalu na jeho básnickej zbierky The Lords a The New-Creatures. Bol proti tomu aby vydavateľ použil na obal jeho image rockovej hviezdy. Chcel, aby kniha bola prezentovaná ako zbierka modernej poézie nedávno objaveného anonymného básnika z Kalifornie, a nie ako výstrelok vedúceho speváka populárnej skupiny The Doors. Pokiaľ by si marketingový manažéri presadili svoje, dali by na obal nejakú jeho "sexi" fotografiu - najskorej asi slávnu fotku "mladého leva" od Joela Brodského. Chvíľu po tom stretol Jim Alana Ronaya, a spoločne sa vydali na prechádzku. Bola začiatok júla, a bol jasný a slnečný deň. Po ceste sa zastavovali v rôznych kaviarnach. Alanovi sa zdalo, že Jim vyzerá unaveno a nezdravo. Jim dokonca dostal záchvat "čkania", ktorý trval celú hodinu. Nakoniec sa vrátili do Jimovho bytu, a pred ním zobrali pár polien do krbu. Jim nebol schopný to uniesť a pri chôdzi po schodoch sa zadýchal. Nie je ale jasné, či sa Alan v ten večer vrátil domov.

Podľa Pamely Jim v ten večer sám, okolo 19:30 a 20:00. Večeral asi v niektorej z miestnych reštaurácii. Vrátil sa do bytu, a spoločne s Pamelou sa vydali na filmové predstavenie filmu Death Valley, ktoré začínalo zhruba o 23:00 večer. Po filme sa vrátili domov. Bola asi jedna hodina ráno, sobota 3. júla. Pamela odišla do kuchyne, kde umývala riad, zatiaľ čo si Jim premietal nejaký film - pravdepodobne záznamy koncertov The Doors, ktoré si priniesol z Ameriky. Podľa Pamely vyzeral Jim dobre a spokojne. Obidvaja sa cítili v pohode. Išli si ľahnúť a pred tým než zaspali, počuvali platne. Nemilovali sa a postupne zaspali. To mohlo byť tak pol tretej ráno. Zhruba za hodinu prebudil Pamelu Jimov namáhaný a "chraptivý" dych. Pamela si myslela, že sa Jim dusí, a pokúsila sa ho zobudiť. Jim sa nakoniec prebudil. Spýtala sa ho čo mu je. Jej prvá reakcia bola, že zavolá doktora, takže to s Jimom muselo vyzerať dosť zle. Jim však vstal a začal sa prechádzať po spálni. Necítil sa vo svojej koži, a tak sa rohodol, že sa osvieží kupeľom.

Napustil si vaňu, ale sotva sa ponoril do vody, zavolal Pamelu, že je mu zle. Pamela k nemu príšla s oranžovou misou. Jim začal vracať, zataľ čo Pamela mu pridržiavala misu pod bradou. Všimla si, že v zvratkoch bola krv. Keď sa Jim vyzvracal, Pamela misu opláchla. Ale Jimovi sa znova urobilo zle. Tentokrát vracal iba krv. Znova misu vypláchla. Jim začal zvracať do tretice, tentokrát krvavé hlieny. Pamela bola znepokojená a znova chcela zavolať lekára. Jim nechcel. Povedal, že sa cíti čudne (ževraj použil slovo "bizardne"), ale že už mu nieje tak zle a doktora nechce. Povedal Pamele nech sa vráti do postele, zachvílu za ňou príde. Pamela vypovedla, že tým pola upokojená, a tiež ju ukľudnilo to, že sa Jimovi vrátila farba do tváre. Vrátila sa do spálne a jneď zaspala.

Neskorej sa prebudila, nemala predstavu ako dlho spala. Keď videla, že Jim vedľa nej nespí, išla do kúpeľne, kde našla Jima bezvládne ležať vo vani. Z nosa mu mierne vytekala krv. Pamela s ním zatriasla, aby sa prebral, ale k ničomu to nebolo. potom sa ho pokúsila vytiahnúť v vane, ale nemala síl. V panike utekala k telefónu a zavolala Alanovi Ronayovi. Ronay polícii vypovedal, že mu Pamela zavolala okolo pol deviatej ráno. Vraj do telefonu vzlykala a žiadala ho, nech ihneď príde, lebo Jim leží vo vani v bezvedomí. Alan Ronay sa i so svojou družkou, filmárkou Agnes Vardaovou (Demyovou) vydal do Jimovho bytu. Hasičská záchranská služba obdržala žiadosť o pomoc o 9:21 ráno, a do bytu prišla o 9:24 (stanica je blízko). Podľa toho sa dá usúdiť to, že Alan zavolal hasičov až potom, keď dorazil do bytu a videl čo a ako, alebo mu Pamela volala až po deviatej a nie o pol deviatej. Alan v jednej policajnej správe hovorí, že hasiči boli v dobe jeho príchodu už na mieste. V protokole uvádza, že ich zavolal až potom keď dorazil na miesto a videl Morrisona vo vani.

Keď prišli hasiči do bytu, boli dovnútra pustení zničenou Pamelou, ktorá ich zaviedla do kúpeľne. Hasiči vytiahli Jima z vane a pokúsili sa ho vzkriesiť masážou srdca. Bola však už neskoro. Keď dorazil Ronay s Vardaovou, boli hasiči už prítomní, ale odmietli Ronayovi povedať čo sa stalo. Pamele sa ohromne uľavilo, keď videla Ronaya, pretože nevedela po francúzky ani slovo a nevedala sa tým pádom dohovoriť s hasičmi. Povedala Alanovi a Agnes, že Jim je mrtvý. Ronay sa odmietol pozreť na telo, ktoré bolo už vtedy na posteli v spálni. Táto jeho zaprotokolovaná výpoveď je ale v rozpore s tým čo povedal policajnej hliadke. 9:25 prichádza do bytu aj policajná hliadka, doprevádzaná zvedavým susedom Chastagnolom, bývajúcim o poschodie nižšie. Chastagnol vošiel do bytu, a videl čo sa stalo. Pamätá sa, že videl telo, oblečené v domácom odeve, ležať na podlahe vedľa postele. Morrisonove šaty vraj neboli mokré. Chastagnolivi vraj bolo povedané, že Morrison práve zomrel, pravdepodobne následkom predávkovania drogami. Pretože si neprial dlhšie sa na mieste zdržiavať, vrátil sa do svojho bytu.

Policajti sa dali do vyšetrovania. Prezreli si byt a telo. Pýtali sa Pamely, Alana a Agnes Vardanovej. V jejich spáve sa uvádza, že oči boli napoli zatvorené, ústa pootvorené, z pravej nosnej dierky mu vitekalo trocha krvi, a ľavú mal zapchanú krvavým hlienom. Jeho telo bolo nahé. Po prehliadke ho policajti zakryli prestieradlom. Hasiči opustili byt o 9:47. Polícia stále pokračovala v pátraní. Pamela, Alan boli požiadaní, aby sa dostavili na policajnú stanicu kvôli oficiálnej výpovedi. O 14:30 zaregistrovala polícia Morrisonovu smrť na mestkom úrade, kde bol vystavený úmrtný list a povolenie na pohreb. O 15:45 sa Pamela a Ronay dostavili na oficiálnu výpoveď na stanicu. Agnes Vardová zostala v byte, aby pustila dovnútra Dr. Maxa Vasilla,ktorý prišiel o 18:00. Lekár prehliadol telo a spísal lekársku správu. Pamela, Alan a Agnes strávili noc spoločne, pravdepodobne v bytu Agens Vardanovej. Jimove telo ostalo v prázdnom byte na rue Beautreillis.

V nedeľu 4. júla dokončila polícia svoju správu. Je pravdepodobné, že Pamela a Alan boli v byte pre prípad, keby polícia potrebovala ďalšie informácie. Na druhý deň sa začali v tlači objavovať prvé zvesti o Morrisonovej sprti, ktoré sa veľmi rýchlo dostali aj do Ameriky, ktoré však nevzbudili žiadne obavy u úradujúceho manažéra The Doors, Billa Sidonsa, ktorý už bol na podobné fámy zvyknutý. Sidons pre istotu zavolal do Paríža na americké velvyslanectvo a na políciu, či nemajú hlásenú smrť amerického občana menom James Morrison. Dostal zápornú odpoveď. Nakoniec sa Sidons rozhodol zavolať priamo Pamele. Tá mu vraj nedala jednoznačnú odpoveď, ale povedala mu, aby hneď prišiel do Paríža. V tej dobe už pohrebná služba priviezla truhlu a pripravila telo na pohreb. V útorok 6. júla prišla Pamela, asi v doprovode Alana Ronaya na cintorín Pére Lachaise, a kúpila dvojitý hrob. Iný v tú chvíľu nebol k dispozícii. Z nejakého dôvodu sa na správe cintorína predstavila ako Jimova sestrenica, čo jej právnici opravili až o šesť rokov neskôr. V utorok dorazil do Paríža tiež Bill Sidons. Išiel rovno k Pamele, ktorá mu povedala že Jim je mrtvý. Ukazala mu len úmrtný list a zapečatenú truhlu. Bill telo nikdy nevidel a ani o to nepožiadal.

V stredu 7. júla o 9:00 odniesli najatý nosiči truhlu na cintorín Pére Lachaise. Truhla bola spustená do hrobu a nad ňou bolo povedaných pár slov. Nebol prítomný žiadny kňaz. Z trúchliacich boli prítomní len Pamela, Bill Sidons, Alan Ronay, Agnes Vardová a Robin Wertle, ďalší Jimov priateľ.Pohrebu sa bezúčastnili (alebo neboli pozvaní) ani Jimova priama rodina, ani ostatní členova The Doors. Deň po pohrebe. v štvrtok 8. júla, strávili čas Pam a Ronay balením Jimových vecí a prípravovali sa na návrat do USA. Oficiálna správa o Morrisonovej smrti bola daná do novín až po ich príjazde do Los Angeles, 9. júla. V tlačovom prehlásení, datovanému 8. júla, sa píše, že Morrison zomrel v Paríži a bol už pochovaný.
 

 


 

 

Moje
webové stránky
Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Viktorian http://viktorian.wz.sk
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Cintorín: http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://agika.szm.com
 Veľká noc: http://eufrosyne.szm.com
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Jánska noc: http://cbjanskanoc.wz.cz
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... : http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
Vianoce: http://vianocechristmas.czweb.org
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Seniorka a deti: http://babka-radi.webovka.eu
Olympionik: http://olympionikholub.wz.sk
Sedmičkari:
http://rannisedmicka.wz.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

Senior Baťo: http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu

by Cezmín Slovakia 2011